ⓘ Free online encyclopedia. Did you know? page 43



                                               

Friedrich Akeli valitsus

Välisminister – Karl Robert Pusta, alates 6. juunist 1924 Riigivanem – Friedrich Akel Välisminister – Otto Strandman, kuni 14. maini 1924 Siseminister – Theodor Rõuk Rahaminister – Otto Strandman, alates 14. maist 1924 Kohtuminister – Rudolf Gabr ...

                                               

Andrus Ansipi esimene valitsus

Andrus Ansipi esimene valitsus on Eesti Vabariigi valitsus, mis astus ametisse 13. aprillil 2005 ametivande andmisega Riigikogu ees. Valitsuskoalitsiooni moodustasid kolm erakonda: Eesti Reformierakond, Eesti Keskerakond ja Eestimaa Rahvaliit. Ra ...

                                               

Andrus Ansipi kolmas valitsus

Andrus Ansipi kolmas valitsus oli Eesti Vabariigi valitsus 5. aprillist 2011 26. märtsini 2014. Valitsuse nimetas ametisse ja vabastas ametist president Toomas Hendrik Ilves. Valitsuse moodustasid Eesti Reformierakond 7 ministrit ja Erakond Isama ...

                                               

Andrus Ansipi teine valitsus

Andrus Ansipi teine valitsus nimetati president Toomas Hendrik Ilvese poolt ametisse 4. aprillil 2007. Valitsuse liikmed andsid ametivande ja astusid ametisse 5. aprillil 2007. Valitsuse moodustasid Eesti Reformierakond, Erakond Isamaa ja Res Pub ...

                                               

Ado Birki valitsus

Ado Birki valitsus oli Eesti Vabariigi Valitsus 28. juulist 1920 kuni 30. juulini 1920. aastal. Ado Birki valitsus oli vormiliselt ametis 28. juulist 1920 kuni 30. juulini 1920. Sisuliselt oli Birki valitsus tegev 40 minutit: Asutava Kogu hääleta ...

                                               

Kaarel Eenpalu teine valitsus

Kaarel Eenpalu teine valitsus oli ametis 9. maist 1938 kuni 12. oktoobrini 1939. Vabariigi Valitsus nimetati ametisse Vabariigi President Konstantin Pätsi poolt eriõigusel antud käskkirjaga nr. 12 9. mail 1938 ja astus ametisse temale pühaliku tõ ...

                                               

Karl Einbundi esimene valitsus

Oskar Köster – põllutööminister Karl Einbund – riigivanem Jaan Raudsepp – teedeminister August Kerem – kaitseminister Jaan Hünerson – haridus- ja sotsiaalminister Mihkel Pung – välisminister Johannes Zimmermann – majandusminister Ado Anderkopp – ...

                                               

Jüri Jaaksoni valitsus

Jüri Jaaksoni juhitud valitsus oli ametis alates 16. detsembrist 1924 kuni 15. detsembrini 1925. Valitsus asus ametisse Friedrich Karl Akeli juhitud vähemusvalitsuse tagasiastumise tõttu 2. detsembril 1924.

                                               

Jüri Ratase esimene valitsus

Jüri Ratase esimene valitsus oli 23. novembrist 2016 kuni 29. aprillini 2019 ametis olnud 49. Eesti Vabariigi valitsus, mille moodustasid Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa ja Res Publica Liit. Kabinetti kuulusid igast erakonnast ...

                                               

Jüri Ratase teine valitsus

Jüri Ratase teine valitsus on 29. aprillil 2019 ametisse astunud 50. Eesti Vabariigi valitsus, mille moodustasid Eesti Keskerakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Isamaa. President Kersti Kaljulaid nimetas valitsuse ametisse 24. aprillil 20 ...

                                               

Kaja Kallase valitsus

Kaja Kallase valitsus on 26. jaanuaril 2021 ametisse asunud 51. Eesti Vabariigi valitsus, mille moodustasid Eesti Reformierakond ja Eesti Keskerakond. President Kersti Kaljulaid nimetas Kaja Kallase peaministrikandidaadiks 14. jaanuaril 2021. Ame ...

                                               

Siim Kallase valitsus

Siim Kallase valitsus oli Eesti Vabariigi 36. valitsus. Siim Kallas sai peaministriks Mart Laari valitsuse lagunemisel ja lõpetas valitsemise X Riigikogu valimiste järel. Koalitsiooni moodustasid Keskerakond ja Reformierakond.

                                               

Juhan Kuke valitsus

Juhan Kuke valitsus tegutses 21. novembrist 1922 kuni 2. augustini 1923. Riigikogu kinnitas Juhan Kuke juhitud valitsuse ametisse 21. novembril 1922. Valitsuse poolt hääletasid põllumeeste rühm, rahvaerakonna rühm ja tööerakonna rühm. Erapooletud ...

                                               

Mart Laari esimene valitsus

Mart Laari valitsus oli Eesti Vabariigi 30. valitsus 21. oktoobrist 1992 kuni 8. novembrini 1994. See oli esimene Eesti Vabariigi 1992. aasta põhiseaduse alusel ametisse astunud valitsus. Alates 1993. aasta keskpaigast tegutses Mart Laari juhitud ...

                                               

Mart Laari teine valitsus

Mart Laari teine valitsus oli Eesti Vabariigi 35. valitsus ajavahemikus 25. märts 1999 – 28. jaanuar 2002. Valitsuse moodustasid Eesti Reformierakond, Isamaaliit, Rahvaerakond ja Mõõdukad. Valitsus sai ametisse IX Riigikogu valimiste tulemusel ja ...

                                               

Juhan Partsi valitsus

Juhan Partsi valitsus astus 10. aprillil 2003 ametisse ametivande andmisega Riigikogu ees. Valitsuse moodustasid Ühendus Vabariigi Eest – Res Publica, Eesti Reformierakond ja Eestimaa Rahvaliit X Riigikogu valimiste tulemusel. Erakonnad nimetavad ...

                                               

Ants Piibu valitsus

Ants Piibu valitsus tegutses 26. oktoobrist 1920 kuni 25. jaanuarini 1921. See oli viimane Asutava Kogu valitsus Eestis. Asutavas Kogus hääletasid Tööerakonna valitsuse poolt ka sotsiaaldemokraadid. Isesseisvad sotsialistid ja Kristlik Rahvaerako ...

                                               

Konstantin Pätsi esimene ajutine valitsus

Konstantin Pätsi esimene ajutine valitsus oli Eestimaa Päästekomitee poolt 25. veebruaril 1918 moodustatud 13-liikmeline Eesti Ajutine Valitsus eesotsas Konstantin Pätsiga.

                                               

Konstantin Pätsi kolmas ajutine valitsus

Konstantin Pätsi kolmas ajutine valitsus oli ametis 27. novembrist 1918 kuni 8. maini 1919. 27. novembril 1918 kujundati Maanõukogu rühmade kokkuleppel teise Ajutise valitsuse koosseis ümber, seega asus Vabadussõja puhkemise eelõhtul valitsema ko ...

                                               

Konstantin Pätsi teine ajutine valitsus

Jaan Raamot – põllutööminister ja toitlusminister kuni 16. novembrini 1918 Jaan Poska – peaministri asetäitja ja kohtuminister Peeter Põld – haridusminister Nikolai Köstner Eesti Sotsiaaldemokraatlik Ühendus – kaubandusministri kohustetäitja alat ...

                                               

Konstantin Pätsi kolmas valitsus

Konstantin Pätsi kolmas valitsus tegutses 12. veebruarist 1931 kuni 19. veebruarini 1932. 23. jaanuaril 1931 lahkus põllutööminister August Kerem omal soovil ametist ja 3. veebruaril astus Otto Strandmani valitsus tagasi. Konstantin Pätsi valitsu ...

                                               

Konstantin Pätsi esimene valitsus

Konstantin Pätsi valitsus tegutses 25. jaanuarist 1921 kuni 21. novembrini 1922. Tegemist oli parempoolse valitsusega: Tööerakonnast kuni põllumeestekoguni. Riigivanemaks sai Konstantin Päts. Haridusministeerium läks kristlaste juhtimisele. Kui a ...

                                               

Konstantin Pätsi teine valitsus

Haridusminister - Aleksander Veidermann, kuni 19. veebruar 1924 Sõjaminister - Ado Anderkopp, kuni 19. veebruar 1924 Rahaminister - Georg Vestel Välisminister - Friedrich Akel Kohtuminister - Rudolf Gabrel, alates 12. oktoober 1923 Töö- ja hoolek ...

                                               

Konstantin Pätsi viies valitsus

Konstantin Pätsi viies valitsus oli ametis 21. oktoobrist 1933 kuni 9. maini 1938. See oli 1940. aastaks kõige pikemat aega ametis olnud Vabariigi Valitsus, olles ametis olnud neli aastat kolme erineva põhiseaduse kehtimise ajal.

                                               

August Rei valitsus

August Rei valitsus tegutses 4. detsembrist 1928 kuni 9. juulini 1929. III Riigikogu valimistel 1926. aastal said ESDTP saadikud 22.9% häältest ning 100 kohast, 24 kohta.

                                               

Taavi Rõivase esimene valitsus

Taavi Rõivase esimene valitsus oli 26. märtsil 2014 ametisse astunud Eesti Vabariigi valitsus. Valitsuse nimetas ametisse president Toomas Hendrik Ilves. Valitsuse moodustasid Eesti Reformierakond ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Kabinetti kuul ...

                                               

Taavi Rõivase teine valitsus

Taavi Rõivase teine valitsus oli Eesti Vabariigi 48. valitsus 9. aprillist 2015 kuni 23. novembrini 2016. Valitsuse nimetas ametisse president Toomas Hendrik Ilves. Valitsuse moodustasid Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Isamaa ja R ...

                                               

Edgar Savisaare valitsus

Edgar Savisaare valitsus oli Eesti Vabariigi 34. valitsus. Savisaare valitsus tuli võimule Eesti NSV valitsusena 3. aprillil 1990. Eesti Vabariigi taastamise järel 20. augustil 1991 toimis Savisaare valitsus kuni tagasiastumiseni 29. jaanuaril 19 ...

                                               

Mart Siimanni valitsus

Mart Siimanni valitsus oli Eesti Vabariigi 34. valitsus 17. märts 1997 kuni 25. märts 1999 aastal, kestusega kaks aastat ja üks nädal. Mart Siimanni juhitud vähemusvalitsus loodi Koonderakonna ja Maarahva ühenduse valimisliidu baasil pärast Tiit ...

                                               

Otto Strandmani esimene valitsus

Otto Strandmani esimene valitsus oli Eesti Vabariigi Valitsus 8. maist kuni 18. novembrini 1919. Otto Strandmani esimene valitsus nimetati Asutava Kogu poolt ametisse 8. mail 1919. Tegemist oli algselt laia koalitsiooniga kolmest Asutava Kogu suu ...

                                               

Otto Strandmani teine valitsus

Otto Strandmani teine valitsus tegutses 9. juulist 1929 kuni 12. veebruarini 1931. 11. kuni 13. maini 1929 toimusid IV Riigikogu valimised, mille tulemusel sai Eesti Sotsialistlik Tööliste Partei 25 kohta ja Põllumeestekogud 24 kohta. 29. juunil ...

                                               

Andres Tarandi valitsus

Andres Tarandi valitsus oli Eesti Vabariigi 31. valitsus alates 8. novembrist 1994 kuni 17. aprillini 1995. 26. septembril 1994 avaldas Riigikogu Mart Laarile seoses rublatehinguga umbusaldust. Siiski jäi valitsuskoalitsioon püsima. Peaministriks ...

                                               

Jaan Teemanti neljas valitsus

Jaan Teemanti neljas valitsus tegutses 19. veebruarist kuni 19. juulini 1932. Jaan Teemanti neljas valitsus asus ametisse, sest Konstantin Pätsi valitsus astus Riigikogu jõudude vahekorra muutumise tulemusel tagasi. 26. jaanuaril ühinesid Põllume ...

                                               

Jaan Teemanti teine valitsus

Jaan Teemanti teine valitsus tegutses alates 23. juulist 1926 kuni 4. märtsini 1927. 15. maist kuni 17. maini 1926 toimusid III Riigikogu valimised, mille võitsid Eesti Sotsialistlik Tööliste Partei, kes sai 24 kohta, ja Põllumeeste Kogud, kes sa ...

                                               

Jaan Tõnissoni esimene valitsus

Jaan Tõnissoni valitsus oli Eesti Vabariigi Valitsus 18. novembrist 1919 kuni 28. juulini 1920. Jaan Tõnissoni valitsus oli kolmas valitsus alates Eesti Vabariigi asutamisest. Strandmani valitsus oma tagasiastumise põhjust ei teatanud, ja uus val ...

                                               

Jaan Tõnissoni neljas valitsus

26. aprillil 1933 astus Konstantin Pätsi valitsus astus tagasi, kuna Rahvusliku Keskerakonna ministrid lahkusid valitsusest majanduspoliitiliste erimeelsuste tõttu. Uue valitsuse moodustamiseks tegi Riigikogu esimees Jaan Tõnisson ettepaneku isee ...

                                               

Jüri Uluotsa valitsus

Jüri Uluotsa valitsus oli Eesti Vabariigi 27. valitsus. Jüri Uluotsa valitsus nimetati ametisse Vabariigi Presidendi eriõigusel antud käskkirjaga nr 111 12. oktoobril 1939 ja astus ametisse pühaliku tõotuse andmisega samal päeval. Õigusliku järje ...

                                               

Tiit Vähi esimene valitsus

Tiit Vähi esimene valitsus oli Eesti Vabariigi 35. valitsus, mis toimis kuni põhiseadusliku valitsuse ametisse astumiseni 21. oktoobril 1992 de facto Eesti Vabariigi valitsusena.

                                               

Tiit Vähi kolmas valitsus

Tiit Vähi kolmas valitsus oli Eesti Vabariigi 33. valitsus 6. novembrist 1995 kuni 17. märtsini 1997. Esimest korda oli Tiit Vähi peaminister 29. valitsuses 30. jaanuarist 1992 kuni 21. oktoobrini 1992 ja teist korda 32. valitsuses pärast 1995. a ...

                                               

Tiit Vähi teine valitsus

Tiit Vähi teine valitsus oli Eesti Vabariigi 32. valitsus 17. aprill 1995 kuni 6. november 1995. See oli Tiit Vähile teine kord Eesti peaminister olla, esimest korda oli ta peaminister 29. valitsuses 30. jaanuar 1992 kuni 21. oktoober 1992. aasta ...

                                               

Eesti vanglad

Pärast süüdimõistva kohtuotsuse või vahistamismääruse jõustumist tuleb süüdimõistetud või vahistatud vanglasse paigutada. Kohtuotsuse ja -määruse jõustumist ja täitmisele pööramist, samuti karistuse täitmisele pööramist reguleerib kriminaalmenetl ...

                                               

Eesti Rahva Muuseumi endine peamaja

Eesti Rahva Muuseumi endine peamaja on hoonekompleks Tartus aadressil Veski tänav 32. Uusrenessanss-stiilis kompleks ehitati 19. sajandi lõpus arhitekt Vladimir Lunski projekti järgi Tartu–Võru rahukohtu esimese astme kohtu jaoks.

                                               

Harju värav

Harju värav oli keskaegse Tallinna linnamüüri kaitserajatiste osa, mis asus praeguse Rüütli, Müürivahe ja Harju tänava ristil ning Müürivahe tänava ja praeguse Vabaduse väljaku vahelisel Harju tänava lõigul. Kunagise Harjuvärava peatorni asukohal ...

                                               

Harku ja Murru vangla

Harku ja Murru vangla oli kuni 2016. aastani tegutsenud vangla Harju maakonnas Harku alevis. 2016. aasta jaanuaris oli vanglas vange kokku 165, neist naisi 87 ja alaealisi 2. Vanglas võisid viibida koos emaga ka kuni nelja-aastased lapsed, neile ...

                                               

Harku tööpõlgurite töölaager

Harku tööpõlgurite töölaager oli 1938. aastal asutatud Kohtuministeeriumi Vangimajade talituse alluvuses olnud kinnipidamisasutus tööpõlgurite sunduslikult tööle õpetamiseks, harjutamiseks ja rakendamiseks. Laager asus Harku vangla maa-alal. Tööp ...

                                               

Jägala koonduslaager

Jägala koonduslaager oli Tallinnast 30 km kaugusel Harju maakonnas Jõelähtme vallas asunud välilaager. See loodi Saksa okupatsioonivõimude poolt 1942. aasta augustis endise Eesti sõjaväe suurtükigrupi baasi ja see tegutses kuni 1943. aasta septem ...

                                               

Kawe kelder

Kawe kelder oli Tallinnas aadressil Pärnu maantee 22 asunud Eesti Politsei Tallinna-Harju Prefektuuri ja hiljem Eesti NSV SARK-i Tallinna Miilitsavalitsuse kinnipidamisasutus, šokolaadivabriku Kawe endine laohoone. Kawe keldri hoone kelder ja fas ...

                                               

Keskvangla

Tallinna Keskvangla on Tallinna lahe ääres asuv hoonekompleks, mida kasutati aastatel 1920–2002 vanglana ning 1920--2005 vanglate keskhaiglana. Kompleks asub Tallinnas Kalamaja asumis aadressil Kalaranna 28 / Vesilennuki 2 ja 4. Kompleksi põhiosa ...

                                               

Klooga koonduslaager

Klooga koonduslaager oli Saksa okupatsioonivõimude poolt Klooga lähedale 1943. aasta septembris loodud Vaivara koonduslaagri välilaager. Pikemalt artiklis Saksa okupatsiooni aegsed kinnipidamisasutused Eestis Pikemalt artiklis Saksa okupatsioon E ...

                                               

Lasnamäe Vangla

Lasnamäe Vangla, ka Karistusvangimaja oli kinnipidamiskoht Tallinnas, Sikupilli asumis Suur-Tartu maantee 85. Kinnipidamiskoht asutati 19. sajandil Venemaa keisririigi ajal Tallinnas Lasnamäel, mis algselt oli rajatud Kroonuhospidalina, kuid kuna ...

Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →